RSS
Close
samochód elektryczny

Leasing samochodu elektrycznego – czy to się opłaca?

Samochody elektryczne stały się popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Istnieje wiele różnych typów pojazdów elektrycznych, w tym hybrydy, hybrydy typu plug-in i pojazdy elektryczne na baterie (BEV). Ponadto niektórzy producenci oferują leasing swoich modeli. Jednak nie wszystkie leasingi pojazdów elektrycznych są sobie równe. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji o leasingu samochodu elektrycznego, przygotowaliśmy listę pięciu najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć.

Jednym z największych pytań, jakie zadają sobie ludzie, gdy myślą o zakupie samochodu elektrycznego, jest to, czy kupić lub wydzierżawić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między zakupem a leasingiem, czytaj dalej!

Jak wygląda leasing samochodu elektrycznego?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, patrząc na leasing samochodu elektrycznego, jest to, ile pieniędzy wydasz na leasing. Może się okazać, że leasing kosztuje mniej niż całkowity zakup, ale jeśli nie planujesz utrzymywania samochodu na dłuższą metę, leasing może nie mieć sensu.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy porównywaniu leasingu i zakupu, są opłaty eksploatacyjne. Kupując samochód elektryczny, jesteś odpowiedzialny za opłacenie rutynowej konserwacji. Z drugiej strony, gdy leasingujesz samochód elektryczny, producent pokrywa te wydatki.

Ile kosztuje leasing samochodu elektrycznego?

Na koniec musisz wziąć pod uwagę wartość odsprzedaży samochodu elektrycznego, który zdecydujesz się na leasing. Jeśli planujesz sprzedać samochód po wygaśnięciu leasingu, upewnij się, że otrzymasz za niego dobrą cenę.